Vnútorné a vonkajšie parapetné dosky

Parapetné dosky

Parapetné dosky Parapetná doska je obvyklou súčasťou každého okna, a to nie len z vnútornej ale aj z vonkajšej strany. Doplnok, ktorý obvykle zakrýva múrik pod oknom, poprípade vymurovanú časť pri podlahe, pokiaľ sa jedná o balkónove dvere. Stavebný prvok spojujúci praktické vlastnosti s tými estetickými.

Parapetné dosky dodávame v ľubovoľných rozmeroch, takže sme schopní prispôsobiť parapetnú dosku akémukoľvek interiéru a exteriéru. Finálna veľkosť sa vždy odvíja od individuálneho zamerania, čo sa týka dĺžky a šírky.

Ponúkame pestrý výber odlišných materiálov, s ktorými docielite požadovaného výsledku, a to predovšetkým z hľadiska vzhľadu korešpondujúceho s ostatnými časťami nehnuteľnosti. Po zameraní a presnej výrobe zaistíme aj kompletnú montáž, od osadenia až po začistenie pridružených častí.

Parapetné dosky


Interiérové parapetné dosky

Na vnútorné parapetné dosky nie sú kladené tak vysoké nároky ako na vonkajšie parametre, z pohľadu odolnosti voči poveternostným podmienkam. V tomto prípade je kladený veľký dôraz na ceľkový vzhľad odvíjajúci sa od výrobného materiálu.

  • Drevené parapetné dosky

  • Parapetné dosky z tvrdeného PVC

Ak dávate prednosť prírodným materiálom, sú drevené parapetné dosky vhodnou voľbou pre vaše okná. Drevené parapetné dosky prirodzene nadväzujú na okennú štruktúru dreva a dotvárajú tak ceľkový vzhľad a dojem. Materiál pre výrobu drevených parapetných dosiek dosahuje vysokého štandardu lepeného dreva, pozdĺžne nadpájaného či fixového.

Ako alternatívu je možné zvoliť parapetné dosky z tvrdeného PVC s niekoľko komorovým profilom. Tieto parapetné dosky sa vyznačujú vyššou odolnosťou voči mechanickému poškodeniu, chemickým látkam a vode. Sú častou voľbou pre namáhané miesta, kde plnia skôr praktickú ako estetickú úlohu. Okrem základných farebných odtieňov je možné zvoliť aj z niekoľkých imitácií dreva.

Exteriérové parapetné dosky

Vonkajšie parapetné dosky sú najčastejšie vyrábané z hliníka so špeciálnou práškovou povrchovou úpravou. Podľa vzhľadu je dbané na patričnú odolnosť voči poveternostným podmienkam v podobe dažďa, vlhkosti či silného slnečného žiarenia.

Hliníkové parapetné dosky sa vyznačujú tvarovou stálosťou a odolnosťou voči slnečnému žiareniu, a to aj vďaka spôsobu výroby z ťahaného hliníka. Nakoľko sú hlinikové parapetné dosky obojstranne povrchovo upravené a doplnené bohatým rovnako farebne zladeným príslušenstvom, nekazia estetický dojem budovy, ale ho elegantne dotvárajú. Parapetné exteriérové dosky obvykle dodávame v troch základných farebných variantách - biela, bronz, strieborná.