Drevené okná - euro 68/78

Prierez dreveným oknom

Prierez dreveným oknom Drevené euro okná patria v súčastnej dobe k veľmi často užívaným typom okenných výplní rodinných domov, komerčných budov a rekreačných objektov. Rýdzo prírodný výrobok, s ním sa spájajú kladné vlastnosti, ako sú originálny vzhľad, tepelno-izolačné funkcie a vysoká variabilita.

Euro okná sú vyrábané z viacvrstvových lepených profilov, čo zaručuje ich dlhodobú stálosť a pevnosť. Výrobným materiálom sú hranoly euro 68 a euro 78 v kombinácii s radou ďaľších estetických a praktických doplnkov.

Pri správnej voľbe povrchovej úpravy prinášajú euro okná dlhú životnosť a konkurujú oknám z alternatívnych materiálov. Rovnakého zrovnania možno dosiahnuť taktiež z pohľadu výslednej ceny.

Trojvrstvové lepené euro hranoly s radiálnym a polo-radiálnym sklonom sú plnefunkčným produktom, ktorého výroba je šetrná k životnému prostrediu. Drevené okná vnesú do Vášho bývania osobitnú kresbu prírodného dreva a nenahraditeľné vlastnosti zaisťujúce komfort žitia.


Štandard EURO 68/78

Systém euro 68/78 je dlhodobo prevereným riešením výroby na tej najvyššej úrovni. Hranoly, ich celkové spracovanie podlieha všetkým príslušným normám a tvorí dokonalé jadro pre osadenie dvojsklami a trojsklami.

Samotný drevený rám je zhotovený pomocou novodobých postupov a kvalitného lepenia, a to hneď tromi lamelovými časťami, ktoré sú základom robustného celku s unikátnymi vlastnosťami. Prostredníctvom tejto technológie dochádza k získaniu tvarovej stálosti a pevnosti. V kombinácii s vhodnou povrchovou úpravou taktiež k dlhej životnosti.


Euro hranoly 68/78 sú nie len vzhľadovo originálnym prvkom nehnuteľnosti, ale hlavne produktom so špičkovými tepelnými, akustickými a izolačnými parametrami. Tie utvárajú v spojení so správnym zasklením dokonalý prechod medzi vnútorným a vonkajším priestorom.

Trojvrstvové lepenie u štandardu 68/78 prezentuje zároveň efektívny bezpečnostný prvok podliehajúci požiadavkám noriem.

Osadené izolačné sklo zodpovedá náročným funkčným a mechanickým nárokom dnešnej doby. Izolačné sklo je neodmysliteľnou súčasťou dreveného okna, nakoľko zvyšuje jeho celkové izolačné a bezpečnostné vlastnosti.

Kovanie je ďalšou dôležitou súčasťou či už okna alebo dverí. Do našich výrobkov montujeme celoobvodové kovanie MACO, ktoré pridáva oknu bezpečnosť, bezproblémovú funkčnosť a pohodlnú ovládateľnosť.

Splynutie, ktoré utvára drevené euro okno v modernej a štýlovej podobe, ku ktorému sa viaže záručná doba 5 rokov, to je znamenitý štandard pre vytvorenie kvalitného a konfortného bývania.


Povrchová úprava

Drevo je prírodný materiál vyznačujúci sa svojou originálnou kresbou, ktorá je zachovaná i pri povrchových úpravách. V tomto smere sa jedná o procesy, ktorých výsledkom je zaistenie patričnej ochrany povrchu a zároveň zvýšenie mechanickej odolnosti.

Povrchová úprava má niekoľko fáz vedúcich k cieľenému výsledku.

  • Morenie celého materiálu

  • Máčanie v priehľadnom laku

  • Nanášanie lazúry striekaním

To všetko v spojení s prvotriednymi nemeckými výrobkami Zowosan, ktoré sú zárukou vysokej kvality. I vďaka precíznemu ošetreniu je možné na túto časť produktu poskytnúť záruku 5 rokov. Vybrať si je možné z niekoľkých farebných variant, ktoré budú celkom určite ladiť s exteriérom danej nehnuteľnosti a s ostatnými vonkajšimi prvkami.

Všetky aplikované prípravky sú nanášané profesionálnou technikou a podliehajú príslušnej certifikácii. Aby bolo dosiahnuté stále rovnakého vzhľadu dreveného okna a bola zároveň zaručená mnohoročná životnosť, doporučuje sa lazúru udžiavať balíčkom voskových prípravkov Zowosan. Tým je možné docieliť dlhoročnej životnosti a stálosti odtieňa lazúry.


Vzorkovník povrchovej úpravy Zowosan

Sklo

Samotný drevený rám je len nosnou konštrukciou okna. Ak má dôjsť k jeho kvalitnému dokončeniu, je potrebné aplikovať sklenenú výplň, na ktorej veľmi záleží. Vzhľadom k požiadavkám na izolačné vlastnosti, sú vsadzované tepelno-izolačné sklá s odlišnými vlastnosťami.

  • Dvojsklá s koeficientom prestupu K 1,1

  • Trojsklá s koeficientom prestupu K 0,6

Prierez izolačným sklom


Dekór a prevedenie skla

Vkladané sklo nemusí byť len klasické číre prevedenie, ako je bežné. Predovšetkým do euro dveri sú vložené sklá s najrôznejšími vzormi. Výnimkou nie je ani sklo s nepriestrelnou vrstvou alebo výplňou so slnečnou clonou.

O finálnej kvalite drevených okien vypovedajú tie najmenšie detaily, medzi ktoré patrí aj precízna skladba skla a jeho založenie. Medzi jednotlivými tabuľami skla sa nachádza vzácny plyn a v spodných častiach sú zasadené dištančné profily s molekulovým sitom a trvalo pružným a plastickým tmelom. Vďaka tomu dochádza k minimálnym únikom tepla z nehnutelnosti von a zároveň k prvotriednej akustickej izolácii z vonkajších priestorov. Výsledný výber zodpovedá potrebám a požiadavkám zákazníka.

Drevo

Drevo je hlavným výrobným materiálom euro okna. Hranoly 68/78, ktoré musia spĺňať tie najväčšie nároky z pohľadu tvarovej stálosti a dlhej životnosti. Toho je docielené voľbou normovaného dreva. Zákazník má možnosť vybrať si z niekoľkých druhov dreva, či už mäkké, tvrdé alebo exotické. Taktiež je na výber z viacero akostí dreva z každého druhu.

Drevený materiál opatrený potrebnou certifikáciou pochádza od popredného slovenského výrobcu, spoločnosti DREVOMAX spol. s r.o.

Euro hranolmi 67/78 je možné docieliť mnoho rozmerových riešení. Tie sú odolné voči vonkajším poveternostným vplyvom, majú tepelné, izolačné a akustické vlastnosti, v prípade potreby sa pýšia moderným či rustikálnym vzhľadom a originálnou štruktúrou dreva.

Drevené euro hranoly

Bezpečnosť

Drevené euro okná, to nemusí byť len praktická a estetická súčasť nehnuteľnosti. Okrem tepelno-izolačných vlastností je možné taktiež prihliadať k patričnej bezpečnosti. Okno je totiž najčastejšou vstupnou bránou pre rôznych zlodejov.

Aby ste sa týmto nepríjemnostiam vyhli, je možné v rámci okien použiť unikátne vylepšenia, akými sú napríklad špeciálne úpravy skiel. Aplikované fólie sú neviditeľnou, ale dosť účinnou súčasťou skla.

K dlhodobo prevereným zabezpečovacím prvkom patria špeciálne kovania, ktoré znemožňujú akýkoľvek prienik cudzích osôb z exteriéru. Jednoduchou, nenápadnou, avšak veľmi efektívnou pomôckou sú uzamykacie kľučky a bezpečnostné pánty.


Bezpečné drevené euro okná, to je výsledok profesionálnej práce spločnosti KT - plus, s ktorou budete nadmieru spokojní.